Ayten KARDAŞ admin February 6, 2020

AYTEN KARDAŞ

PROJE GELİŞTİRME
2016 yılında Erasmus programıyla Hogeschool van Arnhem en Nijmegen'de Health Professionals in International Perspective okumuştur. 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğundan bu yana pediatrik popülasyon ile çalışmaktadır. Lisans sürecinden bu zamana çeşitli sempozyum ve kongrelere katılmıştır.

PEDİATRİK TERAPİDE 20.YIL

Mezuniyet Öncesi ve Sonrası Süreçlerde Tamamladığı Eğitimlerden Bazıları

2018’de Josse De Cat, Patric Algoet Koen De Wulf, Genevieve Vienne, Dr. Marleen D’hondt ve Sabine Van Dale’in yer aldığı eğitim ekibinden NDT/Bobath eğitimini almıştır.
2018 ‘in devam eden aylarında Dr. Gay L. Girolomi’nin eğitmenliğinde The Test of Infant Motor Performance eğitimini tamamlamasıyla birlikte Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde risikli bebek gruplarıyla çalışmaya başlamıştır.
2019 yılında Uzm.Fzt. Beverly Cusick’in eğitmenliğini yaptığı Theratogs System eğitimine katılmıştır.
2020 yılında NDT/Bobath eğitim ekibinin eğitmenliğinde Bobath Advanced Baby eğitimini bitirmiştir.
2020 yılının ilerleyen aylarında Dr. Fzt. Aymen Balıkçı’nın geliştirdiği ve eğitimlerini verdiği HEP (Homeostasis-Enrichment-Plasticity) Modeli yaklaşımını tamamlamıştır.
Daha sonrasında, H.E.P Modeli (Homeostasis – Enrichment- Plasticity) yaklaşımında Asistan Eğitmen olarak göreve başlamıştır
Devam eden süreçte, Praksi için Klinik Değerlendirme ve Pratik Müdahaleler kursunu Dr. Teresa May-Benson’nın eğitmenliğinde tamamlamıştır.
Şu an Uluslararası Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Programı (CLASI) eğitimine devam etmektedir.
Sense ONProje Geliştirme