BEBEKLERDE PRAKSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE MÜDAHALESİ admin February 6, 2020
YAKLAŞAN ETKİNLİK

BEBEKLERDE PRAKSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE MÜDAHALESİ

Date
BEBEKLERDE PRAKSİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE MÜDAHALESİ sense ON daima sizinle sizden biri

Bebeklikten Erken Çocukluğa Tüm Yönleri ile Praksi Tanım: Çocuklarda praksi becerileri yaşamın ilk sekiz yılı içinde gelişmektedir. Praksi becerilerinin temelleri ve altyapısı için ise yaşamın ilk iki yılı çok önemlidir. Duyusal işlemleme, postüral mekanizmalar, reflekslerin gelişimi, keşif oyunları ve daha fazlası bir bebeğin fikir üretme ve motor planlama becerilerini kazanmasını sağlar. Kursumuz süresince, bebeklerde praksi gelişiminin temelleri ve praksinin gelişiminde oluşabilecek zorlukların gözlemleri tartışılacak, yaşamın ilk iki yılında bebeklere yönelik önemli müdahale stratejileri sunulacaktır. Kurs süresince teorik anlatım, vaka çalışmaları ve video analizleri kullanılacaktır. Katılımcıların soruları için yeterli bir zaman dilimi bulunmaktadır.

saat
eğitmen
Kimler Katılabilir ? Fizyoterapistler Ergoterapistler Dil-Konuşma Terapistleri erken müdahale uzmanları
Webinar sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
İki yaş ve altındaki çocuklarda praksinin duyusal ve motor temellerini açıklayabileceklerdir.
arrow-bullet
Bebeklerde karşılaşılabilecek praksi zorluklarının erken belirtilerini tanımlayabileceklerdir.
arrow-bullet
Bebeklerde praksi becerilerinin gelişimini destekleyeci müdahale stratejilerini listeleyebileceklerdir.

TERESA

Teresa A. May-Benson, ScD, OTR/L. FAOTA
Teresa A. May-Benson, ScD, OTR / L, FAOTA, Spiral Foundation'ın Yöneticisi ve OTA The Koomar Center'da ergoterapisttir. Spiral Vakfı'nın Duyu Bütünleme Araştırma Merkezi ve Laboratuvarı aracılığıyla duyu bütünleme ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Duyu Bütünleme teorisi ve müdahalesi konusunda tanınmış bir öğretim görevlisi ve araştırmacısıdır, praksi ve duyu bütünleme üzerine kitap bölümleri ve makaleler yazmıştır ve doktora tezini ideasyonel praksi üzerine tamamlamıştır. Dr. May-Benson, lisans derecesini Ohio Eyalet Üniversitesi'nden ve yüksek lisans derecesini Boston Üniversitesi'nden duyu bütünleme ve okul temelli terapi üzerine yoğunlaşarak almıştır. Boston Üniversitesi Doktora Programında Anne ve Çocuk sağlığı üzerine terapötik çalışmaları mevcuttur. İdeasyonel Praksi alanındaki çalışmalarından dolayo AOTA'dan Virginia Scardinia Mükemmellik Ödülü'nü aldı.
Dr. Fzt. Aymen Balıkçı
2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını 2010 yılında Marmara Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında, Doktorasını ise 2018 yılının başında Kocaeli Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında “Taktil uyaranların, elektrofizyolojik, nöroanatomik ve davranışsal etkileri” adlı araştırma konusu ile tamamlamıştır. Mezun olduğundan bu yana pediatrik popülasyon ile çalışmaktadır. 2010 -2018 yılları arasında Amerika, İngiltere ve Avrupanın birçok ülkesinde Duyu Bütünleme, NDT/Bobath, DIR/Floortime, Bağlanma (DMM ve SAI gibi) , Pediatrik Yeme ve Beslenme Bozuklukları (SOS Feeding Therapy ve The Get Permission Approach gibi), Pediatrik Masaj, İşitsel Terapi ve nörobilim ile ilgili birçok eğitime katılmıştır. Ayrıca Avrupa ve Amerikalı birçok bilim insanı ile ortak çalışmalar yürütmektedir...

AYMEN

Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?