Havva Münteha İNANICI admin February 6, 2020

HAVVA MÜNTEHA İNANICI

YAYIN İŞLERİ
1996 yılında Isparta’da dünyaya geldim. Liseyi Isparta Yalvaç Fen Lisesi’nde okudum. 2015 yılında tam burslu olarak yerleştiğim İstanbul Medipol Üniversitesi Ergoterapi Bölümü’nden 3.'lük derecesi ile mezun oldum. Öğrenciliğim boyunca bireylerin günlük yaşam aktivitelerinde bağımsızlığını arttırmaya yönelik çalışmalar yaptım ve bu alanda adaptif cihazlar tasarladım, Türk Patent Kurumu'na 2 ayrı patent başvurusu yaptım, bununla birlikte 2018 yılında başvurduğum projem, Tubitak tarafından desteklendi.

PEDİATRİK TERAPİDE 20.YIL

Öğrenciliğim boyunca pediatri alanına ilgi duydum ve zorunlu stajların yanısıra bu alanda gönüllü stajlar da yaptım. Şu an da aktif bir şekilde pediatrik popülasyonla çalışmaktayım, down sendromu, otizm, yaygın gelişimsel bozukluk, duyu bütünleme bozuklukları, serebral palsi, NG ile beslenen çocuklar, prematüre doğum gibi herhangi bir sebepten gelişimsel desteğe ihtiyacı olan ya da tipik gelişen, ancak beslenme problemleri olan çocuklarla seanslar yürütmekteyim.

Mezuniyet Öncesi ve Sonrası Süreçlerde Tamamladığı Eğitimlerden Bazıları

Uluslararası Ayres Duyu Bütünleme Sertifika Programı – CLASI, 2020 (Halen)
Seçici ve Problemli Beslenme, Arfid , Dr. Kay A. Toomey,2020 (Halen)
Solunum, Sindirim ve Yutma - Disfaji Yönetiminde En İyi Uygulamalar, Angela Mansolillo,2020(Halen)
Ergoterapi Perspektifinden DIR Floortime, Rose Mary White, 2020 (Halen)
Bebeklerde Duyusal Fonksiyonlar (TSFI Testi Uygulayıcısı) – Dr. Fzt. Aymen Balıkçı, 2020
Nöromotor Bozukluklarda Ekolojik Perspektif H.E.P. – 2020 (Halen)
Beckman Oral Motor Değerlendirme ve Terapi, Debra Beckman, 2019
Ergoterapi de Mesleki Muhakeme , Luc Vercruysse, 2019
Uluslararası Duyu Bütünleme Kongresi’nde “Ayres Duyu Bütünleme Temelli Ergoterapi Müdahalesinin Günlük Yaşam Aktivite Performansına Etkisi” başlıklı poster bildirisi ile 2 .oldum.
“Yardımcı El Görevi Gören Aparat” isimli ergoterapide teknoloji konulu poster bildirim 25. ENOTHE Kongresine kabul edildi.(2019)
24. ENOTHE (European Network of Occupational Therapy in Higher Education) kongresinde poster sunumu yaptım. (2018)
“Erken Dönemde Duyusal Gelişim, Çocuklarda Problemli Davranışlara Yaklaşım ve Çocuklarda Beslenme Bozuklukları” konulu seminerlere katıldım.(2018)
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından İstanbulda düzenlenen “ Prof. Dr. Hıfzı Özcan 7. Uluslarası Serebral Palsi ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi” ne katıldım.(2018)
Sense ONYayın İşleri