İdeasyonel Prakside İleri Müdahale admin February 6, 2020
YAKLAŞAN ETKİNLİK

İdeasyonel Prakside İleri Müdahale ,
Oluşumdan Uygulama İşlevlerine

Date
İdeasyonel Prakside İleri Müdahale Oluşumdan Uygulama İşlevlerine sense ON daima sizinle sizden biri

Bu kurs katılımcılara, praksi problemleri olan çocuklarda fikir üretme sorunlarına hitap etmek için ileri müdahale stratejileri sunacaktır. Hareket için fikir ve plan üretmedeki zorluklar, otizm spektrum bozukluğu olanlar dahil, duyu bütünleme ve praksi eksiklikleri olan çocuklarda yaygın problemlerdir. Bu ideasyonel sorunların tedavi edilmesi özellikle zor olabilir. Bu kurs, hareket ve hedef oluşumlarını tanıma ve üzerine harekete geçmedeki zorluklara ve ideasyonel praksi zorluklarının temelinde yatan temsili düşünme sorunlarına hitap edecek yeni bir müdahale yaklaşımı sağlayacaktır. Buna ek olarak bu kurs, prakside ideasyon ve uygulayıcı işlevsel beceriler arasındaki ilişkiye de hitap edecektir. Müdahale tekniklerini göstermek için video kayıt örnekleri ve vaka çalışması sunumları kullanılacaktır. Kurs formatı, ders, video kayıtlar ve küçük grup tartışmalarının kombinasyonu, katılımcıların sorularına ve ilgilerine hitap etmek için fırsatlar sağlayacaktır.

Webinar sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
İdeasyonel sorunların belirtisi olan davranışları gözlemleyebilecek ve tanımlayabilecektir.
arrow-bullet
Hedef ve hareket oluşumlarının gelişimini desteklemek için birkaç müdahale stratejisini tanımlayabilecektir.
arrow-bullet
İdeasyonel praksi için gerekli olan temsili düşünmeyi desteklemek için müdahale yaklaşımlarından faydalanabilecektir.
arrow-bullet
İdeasyonel sorunların ve müdahalelerinin, uygulayıcı işlev becerileri dahil diğer bilişsel zorluklarla nasıl bağdaştığını tanımlayabilecektir.
arrow-bullet
İdeasyonel praksi zorluklarına hitap eden tedavi planı geliştirebilecektir.

TERESA

Teresa A. May-Benson, ScD, OTR/L. FAOTA
Teresa A. May-Benson, ScD, OTR / L, FAOTA, Spiral Foundation'ın Yöneticisi ve OTA The Koomar Center'da ergoterapisttir. Spiral Vakfı'nın Duyu Bütünleme Araştırma Merkezi ve Laboratuvarı aracılığıyla duyu bütünleme ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Duyu Bütünleme teorisi ve müdahalesi konusunda tanınmış bir öğretim görevlisi ve araştırmacısıdır, praksi ve duyu bütünleme üzerine kitap bölümleri ve makaleler yazmıştır ve doktora tezini ideasyonel praksi üzerine tamamlamıştır. Dr. May-Benson, lisans derecesini Ohio Eyalet Üniversitesi'nden ve yüksek lisans derecesini Boston Üniversitesi'nden duyu bütünleme ve okul temelli terapi üzerine yoğunlaşarak almıştır. Boston Üniversitesi Doktora Programında Anne ve Çocuk sağlığı üzerine terapötik çalışmaları mevcuttur. İdeasyonel Praksi alanındaki çalışmalarından dolayo AOTA'dan Virginia Scardinia Mükemmellik Ödülü'nü aldı.
Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?