Otizmli Çocuklarda Praksinin Temelleri admin February 6, 2020
YAKLAŞAN ETKİNLİK

Otizmli Çocuklarda Praksinin Temelleri

Date
Otizmli Çocuklarda Praksinin Temelleri sense ON daima sizinle sizden biri

Otizm tanılı çocuklarda taklit ve oyun becerilerinin kolaylaştırılması terapistler için zor olabilmektedir. Otizmli Çocuklarda Praksinin Temelleri eğitimi ile bu alanlarda etkili müdahale için ihtiyaç duyulan temel hususlara değinilecektir. Katılımcılar, fikir oluşturma, motor planlama, sıralama, bilateral koordinasyon ve ileriye yönelik aksiyon dizisi konularında yaşanan problemler için duyu bütünleme tedavi modellerinin arkasındaki klinik akıl yürütme çerçevesini inceleyeceklerdir. Müdahale stratejileri, video klipler, vaka çalışmaları ve ders formatları aracılığıyla oldukça interaktif bir eğitim hedeflenmektedir.

Webinar sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
Praksinin temel bileşenlerini adlandırma
arrow-bullet
Otizmli çocuklarda praksi disfonksiyonu için temel müdahale stratejilerini belirleme
arrow-bullet
Farklı uygulama sorunları için uygun tedavi ilkelerini belirleme
arrow-bullet
Çeşitli uygulama sorunlarının işlevsel performansı nasıl etkilediğini anlama ve performansı iyileştirmek için stratejiler belirleyebilme

TERESA

Teresa A. May-Benson, ScD, OTR/L. FAOTA
Teresa A. May-Benson, ScD, OTR / L, FAOTA, Spiral Foundation'ın Yöneticisi ve OTA The Koomar Center'da ergoterapisttir. Spiral Vakfı'nın Duyu Bütünleme Araştırma Merkezi ve Laboratuvarı aracılığıyla duyu bütünleme ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Duyu Bütünleme teorisi ve müdahalesi konusunda tanınmış bir öğretim görevlisi ve araştırmacısıdır, praksi ve duyu bütünleme üzerine kitap bölümleri ve makaleler yazmıştır ve doktora tezini ideasyonel praksi üzerine tamamlamıştır. Dr. May-Benson, lisans derecesini Ohio Eyalet Üniversitesi'nden ve yüksek lisans derecesini Boston Üniversitesi'nden duyu bütünleme ve okul temelli terapi üzerine yoğunlaşarak almıştır. Boston Üniversitesi Doktora Programında Anne ve Çocuk sağlığı üzerine terapötik çalışmaları mevcuttur. İdeasyonel Praksi alanındaki çalışmalarından dolayo AOTA'dan Virginia Scardinia Mükemmellik Ödülü'nü aldı.
Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?