Rosemary White ile DIR-OT Perspektifi Programı admin February 6, 2020
YAKLAŞAN ETKİNLİK

DIR-OT Perspektifi Programı
Rosemary White ile

Date
Rosemary White ile DIR-OT Perspektifi Programı sense ON daima sizinle sizden biri
DIR-Floortime modelini alanında duayen bir klinik ergoterapist olan Rosemary White ile birlikte farklı bir bakış açısıyla sunan bu program, katılımcılara özellikle sosyal etkileşim temelli zorlukları olan bireylerle başarılı sonuçlar elde edebilmek adına DIR modeli temelli teorik ve pratik birçok kaynak sağlayacaktır. Program toplam her biri 3 gün süren 3 modülden (toplam 9 gün) oluşmaktadır.
MODÜL
GÜN
DIR-OT modeline giriş ve teorik altyapı
1.Modül
1.Modül Sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
Katılımcılar çocuk ve ailesi ile çalışırken ilişkiyi ön plana çıkarmanın önemini kavrayacaklardır.
arrow-bullet
Nörobiyolojide otizm, duyu bütünleme problemleri ve gelişimsel gerilikler ile ilgili son araştırmalar hakkında bilgi sahibi olacaklardır.
arrow-bullet
Çocuğun ve ebeveynin / bakıcının (öğretmen / yardımcı / terapist) bireysel farklılıklarının (duyusal işleme, düzenleme, iletişim (sözel ve sözel olmayan), postüral kontrol ve praksis) ilişkiyi nasıl etkilediğini daha net kavrayacaklardır.
arrow-bullet
Çocuğun niyetlerini jest, duygu ve dil yoluyla göstermesi ve çocukları okuyup etkili bir şekilde cevap verilmesi için etkileşimin desteklenmesinin önemini kavrayacaklardır.
arrow-bullet
Çocuk ve birincil bakım vereninin (ebeveyn, öğretmen, yardımcı) güçlü bir ilişki geliştiren koçluk rolüne geçirebilmenin yollarını öğreneceklerdir.
arrow-bullet
Kardeşlerinin ve akranlarının oyunlarında birbirleriyle etkileşimlerinin nasıl desteklenmesi gerektiğini kavrayacaklardır.
arrow-bullet
Tedavi seansı sırasında ve sonrasında düşünmenin ne kadar önemli olduğunu öğreneceklerdir.
DIR-OT modeline göre değerlendirme ve yorumlama
2.Modül
2.Modül Sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
.....
DIR-OT modeline göre müdahale
3.Modül
3.Modül Sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
....

ROSEMARY

Rosemary White, 0TR
1972'den beri ergoterapistlik yapmakta olan Rosemary White, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Kanada'da, Avrupa'da, Güney Afrika'da, Uganda'da ve Avustralya'da uluslararası alanda verdiği her eğitimde klinik anlamda katılımcılara oldukça zengin deneyimlerini sunmuştur. Rosemary bir klinisyenin ihtiyacı olan örnek klinisyendir! Nörogelişimsel terapi eğitimini Londra'da Bobath'lardan, Duyu Bütünleme eğitimini Los Angeles'de Dr. A. Jean Ayres'ten ve DIR/Floortime S modeli eğitimini Stanley Greenspan ile Serena Wieder'dan almıştır. Şu anda Washington-Seattle'da pediatrik fizyoterapi ve ergoterapi hizmeti sunan bir kliniği bulunmaktadır. Rosemary 2002'den bu yana ICDL'in (Interdisciplinary Council on Developmental and Learning Disabilities) kıdemli eğitmeni olarak görev yapmaktadır ve ICDL'in "Bebek ve Erken Çocuklukta Ruh Sağlığı ve Gelişimsel Bozukluklar" doktora programında da eğitmen olarak bulunmaktadır. Ayrıca Washington Üniversitesinde Bebek Ruh Sağlığı programında da klinik eğitmen olarak bulunmaktadır. Profectum vakfının eğitmenleri arasındadır ve DIR-FCD ergoterapi bölümünün koordinatörüdür.
Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?