Salıncakların Kralı admin February 6, 2020
YAKLAŞAN ETKİNLİK

Salıncakların KRALI
Duyu-Motor Webinar

Date
Salıncakların Kralı Duyu-Motor Webinar sense ON daima sizinle sizden biri

Alex, klinikte, okulda veya evde tedavi müdahalelerini uygulamak için ekipmanlar kullanarak pratik fikirler sunmaktadır.  Nefes, koordinasyon, zamanlama, denge ve kuvveti destekleyen müdahalelerin uygulamalarına dair stratejileri katılımcılar ile paylaşmaktadır.  Mümkün olan en iyi sonuçları desteklemek için faaliyetlerin değişiklikleri, uyarlamaları ele alınacaktır.  Daha güçlü bir terapist-çocuk ilişkisi için “oyunu” kolaylaştırmanın yollarının tartışılmasının yanı sıra çocuğun daha iyi katılımı için fikirler de ele alınacaktır.  Bu dinamik webinar, duyu-motor aktivitelerinin görsel öğrenimi yoluyla katılımcıları destekleyecektir.  Ek olarak Alex, minimum maliyetle kendi duyusal ekipmanlarınızı nasıl yaratabileceğiniz konusunda sizleri destekleyecektir.

Webinar sonunda Katılımcılar
arrow-bullet
Postüral gelişim, denge ve fiziksel gelişim ile ilgili olduğu için vestibüler, propriyoseptif ve taktil sistemin öneminin farkına varacaklardır.
arrow-bullet
Duyusal gelişimi destekleyen fikirler ve etkinlikler oluşturabileceklerdir.
arrow-bullet
Kendin yap ekipmanları, duyusal materyaller, evde duyusal spor salonları ve okulda minimal ekipman kullanarak uygulanabilecek etkili duyusal diyetler oluşturabileceklerdir.

ALEX

Alex Lopiccolo
Alex Lopiccolo, deneyimli bir ergoterapi asistanıdır. Bunun yanında kendisi Sertifikalı Kişisel Eğitmen ve Beslenme Danışmanıdır. Alex uluslararası alanda "Salıncakların Kralı" olarak bilinir. Klinik zamanları dışında kalan dönemlerde duyu-motor hakkındaki bilgilerini ergoterapistler, pediatri klinikleri ve üniversitelerdeki öğrencilerle paylaşarak dünyayı dolaşıyor. Alex aynı zamanda önde gelen Duyusal Terapi şirketi Southpaw Enterprises ile farklı salıncak buluşları üzerinde çalışıyor. Özellikle erken dönemde çocuklara evde yardımcı olmak için duyusal spor salonları tasarlamaktan ve kurmaktan hoşlanıyor. Michigan'da büyüyen Alex, Duyusal İşleme Bozukluğu ile mücadele etmiştir. Geliştirdiği stratejiler, başkalarına yardım etmek için güçlü bir çağrı ile birlikte, danışanlarıyla geçirdiği on iki yılı aşkın sürede ona oldukça ilham vermiştir.
Sınırlı sayıda katılımcı
Henüz kayıt olmadın mı ?